Hier kun je zien welke berichten heinonlein als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Oei, heb ik hier nog niets bijgeplaatst? Wordt hoog tijd!
Buiten dat dit boek 'n handig naslagwerk is (met register, tabelletjes, foto's en 'n plattegrond van new south wales (ook wel bekend als australië), leest 't geweldig weg. Ik kon dit boek onmogelijk wegleggen, zo interessant!
Het gekke is, dat het enkel een verslag is van waargebeurde feiten: er komen geen verzonnen personages en denkbeeldige gebeurtenissen in voor (zoals bijvoorbeeld Leon Uris een historisch boek schrijft), toch viel me dat pas na ruim 200 pagina's op! Het is zo goed gedocumenteerd dat 't leest alsóf hij bepaalde personages gebruikt die telkens terugkomen, om zo 'n verhaal te maken. In werkelijkheid weet hij gewoon gruwelijk veel over deze mensen te vertellen. Heel knap!
Voor mensen die Mutiny on the Bounty of Great Expectations willen gaan lezen, is dit ook 'n aanrader om zich eerst in te leven in die tijd.
Dit boek heeft 'n plaatsje bemachtigd in m'n top 10!