menu

Bonuskind - Saskia Noort (2020)

mijn stem
3,19 (8)
8 stemmen

Nederlands
Thriller

272 pagina's
Eerste druk: The House of Books, Amsterdam (Nederland)

De vijftienjarige Lies wordt op een ochtend wakker met het gevoel dat haar moeder Jet iets is overkomen. Haar bed is niet beslapen en ze heeft haar mobiele telefoon thuis laten liggen. De vierentwintig uur die volgen ontvangt Lies geen enkel teken van leven. Haar vader en zijn nieuwe vriendin Laura schakelen de politie in, ze geloven dat het te maken heeft met haar mentale toestand: ze zou de scheiding nooit te boven zijn gekomen en heeft daarom besloten te verdwijnen. Of erger. Lies weet echter zeker dat ze dat nooit zou doen en gaat zelf op onderzoek uit. Met alle gevolgen van dien.

zoeken in:
avatar van Jester
3,5
Mijn kennismaking met Saskia Noort als schrijfster. Positief: interessant onderwerp, leest makkelijk weg en de spanning bouwt zich goed. De opzet van het boek is alleen niet consequent en ongeloofwaardig. Het verhaal wordt afwisselend vanuit het oogpunt van de dochter en de moeder verteld, waarbij de dagboekaantekeningen van de moeder meer op een roman lijken. Dat is al bijzonder, maar dan moet er ook nog een hoofdstuk aan toegevoegd worden waarin duidelijk wordt wat er echt gebeurd is, ook vanuit het oogpunt van de moeder. Die mix doet wat geforceerd aan, net als de verrassing aan het einde.

Al met al een vermakelijk boek, maar geen hoogvlieger.

Sharon
Ik ben op zich best wel een fan van Saskia Noort, maar dit boek leek een beetje afgeraffeld. Op zich is het wel een boek van deze tijd, gescheiden ruziënde ouders en Tinder enz, maar toch kwam het allemaal wat ongeloofwaardig over. Daarnaast paste het taalgebruik van Lies (de vijftienjarige dochter) helemaal niet bij haar leeftijd. Toch blijft het boek wel spannend tot het eind en is het plot enigszins verrassend. Helaas bleef ik aan het einde met behoorlijk wat vraagtekens zitten. Waarom heeft de dader het gedaan, hoe kan het dat er helemaal geen sporen zijn enz. Kortom las lekker weg, maar wat mij betreft geen hoogstaander. Als laatste vraag ik me af waarom er voor deze titel is gekozen? Wat mij betreft past deze niet bij het boek.

Gast
geplaatst: vandaag om 00:08 uur

geplaatst: vandaag om 00:08 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.