menu

Tagebücher 1931-1949 - Klaus Mann (1991)

Alternatieve titels: Opgejaagd, Gedoemd, Verloren. Dagboek 1933-1949 | Privé-Domein 205

mijn stem
4,00 (1)
1 stem

Duits
Autobiografisch

1565 pagina's
Eerste druk: Spangenberg, München (Duitsland)

Op februari 1933, enkele dagen nadat Hitler rijkskanselier was geworden, noteerde Klaus Mann in zijn dagboek: ''Het gaat niet goed, het gaat niet goed, het gaat HELEMAAL niet goed.'' Klaus Mann heeft van 1931 tot aan zijn dood in 1949 een dagboek bijgehouden. Soms waren zijn aantekeningen wild, onaf en beperkten zich tot een enkel woord of begrip. Soms waren ze uitgebreid en snijdt Klaus Mann, de talentvolle zoon van een geniale vader, diep in het eigen vlees. De wereld stevende onverbiddelijk op een enorme catastrofe af. Klaus Mann, die zich van meet af aan krachtig tegen het nazisme verzette, kon zich niet staande houden. Openhartig schrijft hij over zijn vlucht in drugs, zijn avonturen met jongens en jongenshoeren, zijn verlangen naar de rust van de dood. Na zijn vrijwillige vertrek uit Duitsland in 1933 trok hij opgejaagd door Europa. Zwitserland, Zuid-Frankrijk, Parijs en Amsterdam waren de plekken die hij steeds weer opzocht - en die hij telkens weer verliet. Aan het einde van de jaren dertig ging hij naar de Verenigde Staten. In 1944 keerde hij als Amerikaans militair terug naar Europa. Op 21 mei 1949 pleegde hij in Cannes zelfmoord.

zoeken in:
avatar van Halley23
Halley23 (moderator)
De Duitse editie beslaat de periode 1931-1949 en is uitgegeven in 6 delen, terwijl de Nederlandse uitgave over de periode 1933-1949 gaat en bovendien betreft het een selectie, gemaakt door Wil Hansen (het werk mag dus eigenlijk niet op BM want het betreft een bloemlezing; bij wijze van uitzondering toch de Ned. titel toegevoegd, laten we zeggen als referentie want ik zie de mensen niet zo snel de 6 delen van de Duitse uitgave lezen).

Veel informatie over de dagboeken is te vinden op de site van de Münchner Stadtbibliothek betreffende het archief van de familie Mann: monacensia-digital.de

Gast
geplaatst: vandaag om 19:16 uur

geplaatst: vandaag om 19:16 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.