menu
poster

Die Insel der Roten Mangroven - Sarah Lark (2012)

Alternatieve titels: Dochter van de Mangroven | Jamaika #2

mijn stem
4,00 (2)
2 stemmen

Duits
Historisch

672 pagina's
Eerste druk: Bastei Lübbe, Keulen (Duitsland)

Jamaica, 1753. Deirdre groeit op omringd door de liefde van haar moeder Nora en haar stiefvader. Ondanks het schandaal rondom haar geboorte, heeft ze over aandacht van de planterszonen van het eiland niet te klagen. Maar mannen laten haar volledig koud, tot ze de jonge arts Victor Dufresne ontmoet. Ze trouwen en verhuizen naar Haïti, en het leven lijkt hen toe te lachen. Maar dan laat de jonge, onbezonnen Deirdre zich verleiden tot het maken van een grote fout, en opeens is ze nergens meer zeker van - zelfs niet van haar leven...

zoeken in:
avatar
4,5
Ik heb de smaak te pakken wat betreft de boeken van Sarah Lark. Dit is het 3e boek dat ik van haar lees en opnieuw ben ik weer razend enthousiast. Deze Duitse schrijfster (met als echte naam Christiane Gohl) schrijft meeslepende historische romans die zich vaak afspelen in Nieuw-Zeeland of de Caraïben.

Dochter van de mangroven is het vervolg op Het eiland van duizend bronnen. Deze duologie gaat over het leven op de Caraïben ten tijde van de 18e eeuw. De hoofdrolspelers (Nora, Doug) van het eerste boek krijgen nu opnieuw een kleine rol in het verhaal maar de echte hoofdrollen zijn weggelegd voor Deirdre en Jefe.

Jamaica, 1753. Deidre groeit op op de plantage Cascarilla Gardens van haar moeder Nora en stiefvader Doug. Ze heeft een prinsessenbestaan en wordt verwend. Toch wordt er veel over Deirdres verleden gepraat en het feit dat zij een “mulattin” is. Wanneer ze de jonge arts Victor Dufresne ontmoet betekent dit naast een liefdevol huwelijk ook een uitweg naar een ander eiland en met hopelijk minder moeilijkheden.
Jefe groeit op met het idee zijn vader te evenaren als grote krijger. Hij is een vrije man en wil absoluut niet onder een ‘witte man’ komen te staan. Dit zorgt ervoor dat hij riskante beslissingen maakt.

Zoals in eerdere boeken is het ook zo dat in dit boek er wel wat toevalligheden zijn wat betreft personages die elkaar tegenkomen. Maar hé, het gaat ook over een geromantiseerd verhaal. Dit lijvige boek beschrijft vele jaren waarbij de ene gebeurtenis de andere opvolgt. Ik moet echt zeggen dat het lezen geen moment saai of eentonig wordt. Verrassende wendingen, ingewikkelde en complexe onderlinge banden en relaties zijn Larks kenmerk. Ze weet gevoelens te raken en geeft haar personages massa’s diepgang. Daarnaast geeft ze een interessante weergave van de geschiedenis waarbij ze in het nawoord haar bronnen bespreekt.

Een beklijvende weergave van hoe het leven als slaaf of plantagehouder er in de 18e zou hebben uitgezien.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:40 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:40 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.