menu

Het Zwarte Licht - Harry Mulisch (1956)

mijn stem
3,24 (38)
38 stemmen

Nederlands
Sociaal

115 pagina's
Eerste druk: De Bezige Bij, Amsterdam (Nederland)

Het verhaal begint op de verjaardag van de hoofdpersoon, Maurits Akelei, toevallig ook de dag dat volgens sommigen de wereld vergaat. Akelei is van plan een feest te houden. Aangezien hij geen echte vrienden heeft nodigt hij kennissen, zoals zijn dokter uit. Later in het boek denkt hij terug aan het feest waarop hij zijn droomvrouw heeft verloren aan een neger, 23 jaar geleden. Voor Akelei is dat eigenlijk al het moment waarop de wereld voor hem verging. Op het feest gedraagt iedereen zich steeds vreemder en op een gegeven moment kijkt iemand uit het raam en ziet dat de maan bloedrood is en de hele hemel verlicht. De aarde blijft echter duister en iedereen schuifelt maar wat door de straten. Akelei sluit zich bij hen aan en voor het eerst in lange tijd voelt hij zich op zijn plaats

zoeken in:
avatar van Jord
3,5
Op het allerlaatste moment heb ik dit boek toch maar van mijn literatuurlijst gehaald en vervangen door twee boeken van minder literair allooi, bang als ik was voor moeilijke vragen.

4,0
Een bijna psychedelisch boek, deze novelle van Mulisch. Het is lastig om te omschrijven wat er precies goed aan is, maar opnieuw is het spelen met tijd een sterk punt van deze novelle.

4 *

Gast
geplaatst: vandaag om 04:25 uur

geplaatst: vandaag om 04:25 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.