menu
poster

V Kruge Pervom - Aleksander Solzjenitsyn (1968)

Alternatieve titels: In de Eerste Cirkel | В круге первом

mijn stem
3,50 (6)
6 stemmen

Russisch
Sociaal

590 pagina's
Eerste druk: Harper & Row, New York (Verenigde Staten)

In de Eerste Cirkel beschrijft drie dagen in het leven van gevangenen uit een Goelag-gevangenenkamp, het sharashka van Marfino, in een buitenwijk van Moskou. De meeste gevangenen zijn technici en academici die onder Stalin zijn opgepakt en die gedwongen werken aan geheime technologische ontwikkelingen. In tegenstelling tot andere kampen in de Goelag, is het leven hier niet zo heel zwaar.

zoeken in:
avatar van Zelva
aegron bij de toevoeging schreef:
De titel refereert aan Dante's Goddelijke Komedie. In de eerste cirkel van Dante's hel leefden de Griekse filosofen. Het is hen niet toegestaan om de hemel binnen te gaan, maar ze kunnen toch genieten van een redelijke vrijheid.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 09:41 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 09:41 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.