menu
poster

Huin - Han Kang (2016)

Alternatieve titels: Wit |

mijn stem
3,07 (7)
7 stemmen

Koreaans
Ideeënliteratuur

129 pagina's
Eerste druk: Changbi, Seoel (Zuid-Korea)

Op een middag in de nazomer had ze het gezien terwijl ze langs een afgelegen flatgebouw liep. Op de tweede verdieping was een vrouw bezig de was op te hangen, aan een rek buiten het balkon. Er ontsnapte haar een pluk wasgoed. Eén zakdoek zweefde omlaag, het langzaamst van alles, en belandde uiteindelijk op de grond. Als een vogel met half ingevouwen vleugels. Als een ziel die behoedzaam een plek zocht om neer te strijken. Terwijl de verteller met een schrijversbeurs in Warschau verblijft, een besneeuwde stad vol tastbare littekens van het geweld uit het verleden, wordt ze achtervolgd door het verhaal van haar oudere zus, die slechts twee uur na haar geboorte overleed. Een gefragmenteerde verkenning van witte dingen is het resultaat – de bakerdoeken, die ook haar doodskleed waren, de melk uit haar moeders borsten die ze niet meer dronk, de blanco pagina waarop de verteller tevergeefs probeert het verhaal te reconstrueren – alles ontvouwt zich in een krachtig, poëtisch distillaat. Wit is een boek als geen ander. Het zijn gedachten over een kleur, over de kracht en de kwetsbaarheid van de menselijke geest, en pogingen om nieuw leven te vinden in de as van vernietiging.

zoeken in:
avatar van Naamloos
4,5
NATTE SNEEUW

Het leven is niemand van ons gunstig gezind. Met dat besef in mijn hart loop ik door de natte sneeuw. Natte sneeuw die wangen en wenkbrauwen doordrenkt. Alles gaat voorbij. Met die gedachte - de wetenschap dat alles waaraan ik me heb vastgeklampt van me af zal vallen en verdwijnen - wandel ik door de straten waar de natte sneeuw daalt, neerslag die regen noch sneeuw is, ijs noch water, die mijn wenkbrauwen vochtig maakt en van mijn voorhoofd druipt, of ik nu stilsta of haastig verderga, mijn ogen sluit of open.

avatar van mjk87
3,0
Niet per se helemaal mijn smaak maar an sich nog wel oké. Han Kang komt met allerlei losse gedachten en opmerkingen en stukjes, het ene wat boeiender dan het ander, rond het thema wit. Dat geeft wel een leuke verbinding maar anderzijds zijn de stukken inhoudelijk dan weer wat meer los zand. Knap gemaakt op momenten maar het ding voelt ook iets te veel als tussendoortje. 3,0*.

avatar van JJ_D
2,0
Het cliché van dichterlijk proza waarmee een mens een Nobelprijs winnen kan: meditatief en associatief, dobberend op vage herinneringen. 'Wit' omvat een resem nauwelijks samenhangende mijmeringen gevoed door een tragische kern, met name het verlies van een zuster die de vertelstem nooit gekend heeft, omdat het kind amper twee uren geleefd heeft.

Ja, dat uitgangspunt is intrigerend. Maar nee, Han Kang maakt er stuurloze woordkramerij van. Altijd verfijnd, stilistisch ongenaakbaar, per uitzondering inhoudelijk ontroerend, doch over het geheel genomen zo losmazig dat de smaak uitrafelt en de betekenis ergens onderweg verdrinkt.

Te veel wit, in een wereld die smeekt om kleur…ja?

2*

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 14:57 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 14:57 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.