menu

Nieuwe Lusten: 22 Verhalen uit De Tuin der Lusten van Jeroen Bosch - H.M. van den Brink, Arnon Grunberg, Dirk van Weelden, Niña Weijers, Hanna Bervoets, Willem Jan Otten, Abdelkader Benali, Edzard Mik, A.H.J. Dautzenberg, Maartje Wortel, Manon Uphoff, Karin Amatmoekrim, Thomas Heerma van Voss, Ilja Leonard Pfeijffer, Annelies Verbeke, P.F. Thomése, Nelleke Noordervliet, Bas van Putten, Adriaan van Dis en Gustaaf Peek (2016)

mijn stem
2,50 (2)
2 stemmen

Nederlands
Verhalenbundel
Erotisch / Ideeƫnliteratuur

255 pagina's
Eerste druk: De Geus, Breda (Nederland)

Tweeëntwintig gerenommeerde schrijvers schreven allen een verhaal geïnspireerd op het triptiek 'Tuin der Lusten' van Jheronimus Bosch. Ieder kreeg een onderdeel toebedeeld om zijn fantasie op los te laten. Dit leverde een waaier aan uiteenlopende verhalen op, waarin - hoe kan het anders - erotiek en wellust een prominente plaats hebben. Soms wordt de lezer terug in de tijd gevoerd, soms over de landsgrens, maar ook spelen verhalen in het hier en nu. Enkele bijdragen zijn essayistisch. Wie de hele bundel leest, krijgt alle taferelen van het schilderij mee.

zoeken in:
avatar van Slainte_Mhath
3,0
Met name de stukken van Annelies Verbeke, A.H.J. Dautzenberg en Jamal Ouariachi vond ik sterk.

Leuk om op zo'n manier een glimp op te vangen van schrijvers die je slechts van naam kent. Het heeft me wel nieuwsgierig gemaakt naar ander werk. Daarnaast vind ik dit boek een leuk initiatief. Iedere auteur kreeg een onderdeel van het schilderij van Jeroen Bosch en mocht gezien zijn of haar interpretatie, daar een kort verhaal over schrijven.

avatar van slowgaze
Wauw. Dat omslag. Had iemand me even kunnen waarschuwen?

avatar van thomzi50
Misschien wel het lelijkste omslag dat ik ooit in een Nederlandse boekhandel heb gezien.


avatar van slowgaze
thomzi50 schreef:
Misschien wel het lelijkste omslag dat ik ooit in een Nederlandse boekhandel heb gezien.

Ik ben blij dat ik dit omslag nog nooit in een boekhandel tegen ben gekomen.

avatar van PeterW
PeterW (crew)
slowgaze schreef:
(quote)

Ik ben blij dat ik dit omslag nog nooit in een boekhandel tegen ben gekomen.

En dan kom je 'm nu hier tegen.

Gast
geplaatst: vandaag om 10:14 uur

geplaatst: vandaag om 10:14 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.