menu
poster

Bram. Bram Vermeulen. Op Leven en Dood - Henk van Gelder (2014)

mijn stem
3,25 (2)
2 stemmen

Nederlands
Biografie

247 pagina's
Eerste druk: Nijgh & Van Ditmar, Amsterdam (Nederland)

Bram Vermeulen (1946-2004) was al beroemd als volleyballer, toen hij de nog onbekende Freek de Jonge meesleepte in het grote Neerlands Hoop-avontuur, waarmee het cabaret in de jaren zeventig volledig overhoop werd gehaald. Maar toen Freek zich abrupt afwendde om solo verder te gaan, viel Bram in een zwart gat - en het duurde nog jaren voordat hij zijn draai weer had gevonden. Niet als popzanger, niet als presentator van een spelshow bij Veronica, maar als de eigenzinnige artiest die liederen zong alsof zijn leven ervan afhing. "Bram" vertelt van het veelbewogen leven van de gangmaker, de spelverdeler en de grappenmaker, die een waarheidszoeker en een reïncarnatiegelovige werd.

zoeken in:
avatar van Pythia
3,0
Ik was een fan van Neerlands Hoop. Freek zonder Bram heb ik nooit grappig gevonden. Daarom was ik nieuwsgierig naar Bram en heb ik tegen mijn vaste voornemen toch een biografie gelezen: Bram.
De biograaf heeft zijn werk grondig gedaan hoewel ik nergens de indruk krijg dat hij zijn onderwerp ooit ontmoet heeft. De min of meer chronologische opsomming van gebeurtenissen en werkzaamheden is ambachtelijk opgeschreven en wat dat betreft informatief. Het heeft helemaal niets te maken met een roman; dat zal wel bij het genre horen, ik heb daar weinig ervaring mee.
Ik blijf net als voorheen fan van Bram en zal in de toekomst biografieën weer gewoon mijden.

avatar
Ted Kerkjes
Leuk dat je dit boek gelezen hebt, Pythia. Ik heb zelf nooit een biografie gelezen. Er zijn maar weinig mensen die ik interessant genoeg vind om hun biografieën te willen lezen. (Willem Wilmink en Hans Dorrestijn zijn hier voorbeelden van.) Autobiografieën zijn weer een ander verhaal.
Bij mij in de kast staat de biografie van Toon Hermans (Toon) die Don Quishockinglid en cabarethistoricus Jacques Klöters over hem maakte. Ik ben benieuwd. Dat wordt mijn eerste biografie.

Heeft deze biografie wel antwoorden gebracht omtrent Bram Vermeulen? Ik ben als groot cabaretliefhebber bekend met het werk van Neerlands Hoop. Ik ken Bram Vermeulen ook een beetje als soloartiest. (Ik heb alleen deze.) Vermeulen lijkt mij wel een interessante persoon. Hij was erg filosofisch aangelegd, dat blijkt wel uit zijn liedteksten. Ik weet ook dat hij ervan overtuigd was dat hij in zijn vorige leven een Duitse officier was.
Biedt deze biografie enigszins inzicht in de scheiding van Neerlands Hoop? En hoe komt het dat je nergens de indruk hebt dat Henk van Gelder Bram Vermeulen heeft ontmoet?

avatar van Pythia
3,0
De enige biografie die ik gelezen heb was toen ik een jaar of tien was en er niets anders ongelezens meer in de bieb stond in het vak voor mijn leeftijd. Maar ja, soms wil je meer weten over iemand. Leuk dat Bram Vermeulen ook jouw interesse heeft. Fijn dat je dit boek hebt toegevoegd.

In het boek wordt niet gerept over persoonlijk contact van Van Gelder met Vermeulen. Het bestaat uit een opsomming van programma's en optredens en voorts uit vragen aan mensen uit de omgeving van Bram Vermeulen waarvan ik de indruk heb dat dat pas plaatsvond in verband met het schrijven van het boek. Er is een literatuurlijst van vier bladzijden.
De Neerlands Hoop scheiding wordt grondig uit de doeken gedaan en de pijn die het Bram nog jaren veroorzaakte wordt royaal belicht. Zijn moeizame weg naar een solocarrière met toch wel aardig wat successen komt goed uit de verf. Brams geloof in reïncarnatie was nieuw voor mij. (In dit boek betreft het een Waalse officier). Naast zijn muziek vond ik vooral zijn televisieprogramma's tof. Hij had een geheel eigen kijk op de dingen en dat blijkt ook in dit levensverhaal.
De biografie geeft een indruk van het karakter van Bram en antwoord op mijn vragen. Gedegen maar enigszins afstandelijk en onpersoonlijk.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 14:46 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 14:46 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.