menu
poster

Self - Yann Martel (1996)

Alternatieve titel: Zelf

mijn stem
4,17 (6)
6 stemmen

Engels
Autobiografische Roman / Ideeƫnliteratuur

352 pagina's
Eerste druk: Knopf, Toronto (Canada)

'Zelf' is de fictieve autobiografie van een jonge schrijver en reiziger, die door een rijke, gecompliceerde, bitterzoete wereld doolt. In een even sensitieve als geestige stijl vertelt hij over zijn eerste jeugdherinneringen: over masturbatie en schijterij, over het leven op een internaat, over reizen naar Portugal, Griekenland, Turkije en Mexico en over gepassioneerde liefdeservaringen.

zoeken in:
avatar van Sir Odolf III
4,5
Erg mooie roman, geschreven in een levendige en veelzijdige stijl die niet onder doet voor Het Leven van Pi. Hoewel het verhaal in essentie heel realistisch is, wordt het tegelijkertijd gekenmerkt door een indrukwekkend personagespel dat vergelijkbaar is met Lynch's Lost Highway. Inderdaad, laatstgenoemde is een film, maar deze intermediale vergelijking is heus even grensoverschrijdend als de roman in kwestie. En hoewel het waarschijnlijk ietwat clichématig klinkt, zou ik de roman toch echt willen recommenderen met "echt een aanrader!" Aldus bij deze: Echt een aanrader!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 17:43 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 17:43 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.