menu

Corps du Roi - Pierre Michon (2002)

Alternatieve titel: Koningslichamen

mijn stem
4,50 (1)
1 stem

Frans
Verhalenbundel
Historisch

120 pagina's
Eerste druk: Verdier, Parijs (Frankrijk)

In dit boek zijn historische feiten de aanleiding voor Michon om er op fabelachtige wijze op los te fantaseren. 'Koningslichamen' bevat vijf verhalende essays waarin schrijvers en het kunstenaarschap centraal staan: over Faulkner, over Flaubert, over een gedicht van Victor Hugo en de paar keer in zijn leven dat Michon besloot te bidden, over Beckett en over een Arabisch jachttraktaat.

zoeken in:
...stilte...
Het zijn schrijversportretten deze verhalen van Pierre Michon. Van twee schrijvers Samuel Beckett en William Faulkner staat er zelfs een foto in. Michon vraagt zich af wat er in hen omging op het moment dat de foto werd genomen. Hoe tonen zij zich, waar kijken ze naar... is dit hun ware gezicht of een masker?

Op de achterkant van het boek staat een foto van Michon... de kwetsbaarheid zelf zou je denken. Maar ook zijn gezicht is misschien wel een masker geworden. Het is het hoofd van een clown en met zijn gezichtsuitdrukking lijkt hij alles en iedereen in de maling te nemen.

De ernst waarmee we de literatuur beschouwen, beklemt het hart.

De wereld kan zonder proza.

Gast
geplaatst: vandaag om 13:47 uur

geplaatst: vandaag om 13:47 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.