menu
poster

The Lonely City: Adventures in the Art of Being Alone - Olivia Laing (2016)

Alternatieve titel: De Eenzame Stad: Over de Kunst van het Alleen Zijn

mijn stem
3,75 (4)
4 stemmen

Engels
Ideeƫnliteratuur

350 pagina's
Eerste druk: Canongate, Londen (Verenigd Koninkrijk)

Wat betekent het om eenzaam te zijn? Hoe gaan we verbindingen aan met andere mensen? Brengt de technologie ons dichter bij elkaar of houdt die ons gevangen achter onze schermen? Olivia Laing onderzoekt de relatie tussen stad, eenzaamheid en creativiteit. Voor de liefde verhuisde ze ooit van Londen naar New York, maar toen die liefde al snel vertrok maakte ze vier seizoenen eenzaamheid door. Hoewel die gemoedstoestand haaruitval veroorzaakte en haar tot een verlegen voyeurist maakte, stelde die haar ook in staat na te denken over uitsluiting, het verband tussen solitarisme en schaamte, en de verhouding tot de ander. In haar zoektocht focust Laing zich op New York en vier kunstenaars die in deze metropool woonden: Edward Hopper, Andy Warhol, David Wojnarowicz en Henry Darger. Aan de hand van hun levens en werk ondervindt ze hoe stedelijke eenzaamheid de populaire cultuur als een epidemie heeft geïnfecteerd en ontdekt ze hoe kunst ook kan werken als medicijn.

zoeken in:
avatar van slowgaze
4,0
Ik heb uit betrouwbare bron vernomen dat dhr. Slowgaze dit een heel goed boek vond en er een recensie over heeft geschreven.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 02:37 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 02:37 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.