menu
poster

Cécile en Elsa, Strijdbare Freules - Elisabeth Leijnse (2015)

mijn stem
3,75 (2)
2 stemmen

Nederlands
Biografie

320 pagina's
Eerste druk: De Geus, Breda (Nederland)

De twee zussen uit het originele aristocratengezin De Jong van Beek en Donk groeien op als freules én als strijdbare vrouwen. Cécile (1866-1944) trouwt met de steenrijke Haagse projectontwikkelaar Adriaan Goekoop. In plaats van ondernemersvrouw wordt ze de schrijfster van de feministische bestseller Hilda van Suylenburg (1897) en presidente van de Nationale Tentoonstelling van Vrouwenarbeid (1898). Als de tentoonstelling haar deuren sluit, wordt ze door haar man het huis uit gezet. Na haar scheiding werkt ze in Parijs als journaliste. Elsa (1868-1939) huwt geen geld maar genialiteit: de componist Alphons Diepenbrock. In Amsterdam vestigt ze het eerste kabinet voor logopedie. Haar huwelijk houdt stand door haar trouw aan een man die zijn vrouw niet kan beminnen zo lang zijn moeder leeft, en die daarna voor verleidingen bezwijkt. De zusters, in hun jeugd innig verbonden, maken elkaar in het volwassen leven bittere verwijten over hun keuzes.

zoeken in:
avatar van Lalage
2,5
Elisabeth Leijnse legt niet uit wat de aanleiding voor dit boek was, niet aan het begin en ook niet aan het einde, behalve dat er veel bronmateriaal is. Er wordt veel verteld over allerlei liefdesgedoe en vreemdgaan, een thema dat ik over het algemeen probeer te mijden. Interessanter lijken me de activiteiten van Cécile. Ze is een voorvechter van de feministische beweging. Maar het kost me steeds meer moeite om door alle details heen te komen. Wie op school goed was in geschiedenis, vindt dit vast heerlijk, maar voor mij zijn het veel te veel details, die me lang niet allemaal relevant lijken.

Cécile en Elsa, strijdbare freules – Elisabeth Leijnse | Lalagè leest - lalageleest.nl

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:57 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:57 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.