menu

Zeik en de Moord op de Poetsvrouw van Hugo Claus - Herman Brusselmans (2015)

mijn stem
3,38 (12)
12 stemmen

Nederlands
Thriller / Humoristisch

192 pagina's
Eerste druk: Prometheus, Amsterdam (Nederland)

Heeft de arme poetsvrouw van Hugo Claus het verdiend om brutaal te worden afgeslacht in 1961? Dat is een vraag die een antwoord verdient, en door wie anders kan dit antwoord geleverd worden dan door de Moordbrigade van Gent, bestaande uit commissaris Übertrut en z’n rechercheurs Zeik, El Bazaz, Compas en Broekgat? Übertrut is enigszins nerveus omdat hij gepasseerd is voor de baan van hoofdcommissaris, en hij jaagt z’n secondanten tot het uiterste om de onverlaat die de poetsvrouw heeft omgebracht in te rekenen. Zeik en de zijnen gaan niet over één nacht ijs en als de wiedeweerga ondervragen ze zulke verdachten als neef Vic, tante Rina, schoonzus Odile, en natuurlijk ook die dekselse Hugo Claus en z’n pronte secretaresse. De spanning stijgt, de moordenaar lijkt wel door de mazen van het net te glippen, en Zeik & Co werken de klok rond. Wat zal het resultaat van dit alles zijn?

zoeken in:
JoeCabot
Iets minder dan de eerste Zeik. Vooral het repetitieve stramien - opstaan, verdachten ondervragen, slapen, repeat - durfde wel eens vervelen. Ook de passages met de halfgare commissaris Übertrut vond ik eerder infantiel dan absurd.

Verder old school Brusselmans: een shitload aan veredelde cafépraat - ditmaal opnieuw onder het mom van een detectiveroman - en een lekker archaïsch stijltje.

Leest als een jeugdboek aangedikt met een stevige lading vunzigheid. Leuk, maar twee van die Zeik-romans zijn wel voldoende.

uitgelezen, zoals de andere zeik staat het terug vol onzin.
Wat het vooral voor mij dan grappig maakt, het einde vond ik dat ook weer tof gevonden.
Ben je fan van onzin en wil je vooral lezen om u zinnen te verzetten, met niet al te moeilijke gedachte.

Zeker lezen dan.

avatar van Jason82
3,5
De ondervraagtechnieken van Zeik en zijn team laten te wensen over. Elke verdachte wordt bij de strot gepakt; "waarom heb je haar vermoord klootzak!". Als er vervolgens gereageerd wordt dat hij/zij dat niet gedaan heeft, is dat voor Zeik en zijn companen voldoende "bewijs" dat dit dus toch niet de moordenaar is.

De inspecteuren El Bazaz en Compas gaan vaak samen op pad. Bij elke verdachte wordt zoveel gedronken dat het steevast eindigt in gelal, in slaap vallen (El Bazaz) of het bevredigen van de verdachte (Compas) tot de zaadlozing erop volgt. Dit geeft wel aan welk niveau in dit boek gehaald wordt

Toch stiekem weer veel gelachen en genoten!

Gast
geplaatst: vandaag om 13:19 uur

geplaatst: vandaag om 13:19 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.