menu
poster

Angélique à Québec - Anne Golon en Serge Golon (1980)

Alternatieve titel: Angélique, de Gesel van de Winter & Angélique, Verlangen naar de Lente & Angélique, Lente in Québec

mijn stem
3,50 (1)
1 stem

Frans
Historisch / Avontuur

826 pagina's
Eerste druk: Éditions de Trévise, Parijs (Frankrijk)

Op haar mooist uitgedost maakt Angélique zich op om voet aan wal te zetten in Québec. Haar komst is goed voorbereid. Jeoffrey de Peyrac heeft gezorgd voor machtige bondgenoten binnen de muren. Aanvankelijk lijkt er voor Angélique eindelijk een zorgeloos leventje te zijn weggelegd, maar dan gebeuren er geheimzinnige dingen die haar met angst vervullen. Wie is bij voorbeeld de mysterieuze edelman die overal verkondigt dat hij Angélique heel goed heeft gekend? Waar is de jezuïetenpater gebleven die haar zo kwaad gezind was? De strenge winter geeft aanleiding tot een verbroedering tussen de bewoners onderling. Het betekent tevens een druk en frivool uitgaansleven voor Angélique en haar charmante echtgenoot. Tussen beide echtelieden, die bepaald geen blijk geven van monogamie, ontstaat langzaam maar zeker een verwijdering. Dan worden er documenten gevonden met nieuwe belastende informatie over het veelgeplaagde echtpaar. De strijd die de Peyracs moeten voeren om zich van blaam te zuiveren wordt Angélique bijna te veel.

zoeken in:
avatar
ags50
Toegegeven, de oorspronkelijke, Franse editie telt maar liefst 826 pagina’s. Is dat echter een “goede reden” om de vertaling naar het Nederlands over ditmaal drie boeken te verdelen? Achtereenvolgens zijn deze getiteld: “Angélique, de gesel van de winter”, “Angélique, verlangen naar de lente” en “Angélique, lente in Québec”.

avatar
Dit soort dingen werkt ook zo heel verwarrend als je een compleet overzicht van de serie wilt hebben.

avatar
ags50
In dat kader is het jammer dat je hier op BoekMeter binnen berichten niet kunt werken met tabs, want dan zou wel een mooi overzicht op Auteursniveau te maken zijn met bij voorbeeld aan de linkerkant de oorspronkelijke titels en getabuleerd rechts de titels van de vertalingen. Zelfs dubbele en meervoudige spaties worden verwijderd en teruggebracht tot een spatie.
Nu begrijp je meteen ook de reden van mijn vraag binnen het Forum over het vermelden van meer alternatieve titels, waarop jij als enige hebt gereageerd.

avatar
Dat probleem ben ik meerdere keren tegengekomen; niet alleen als het in meerdere delen werd uitgegeven, maar ook in mindere. Of dat twee verschillende boeken tot één werden samengebracht. Het is ook leuk wanneer je 17 Nederlandse titels hebt binnen een serie, en maar 16 oorspronkelijke.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:31 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:31 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.