menu
poster

De Woongroep - Franca Treur (2014)

mijn stem
2,78 (9)
9 stemmen

Nederlands
Psychologisch

280 pagina's
Eerste druk: Prometheus, Amsterdam (Nederland)

Erik denkt zijn vriendin een voller leven te kunnen bieden: hij wil samenwonen en kinderen. Maar Elenoor solliciteert in plaats daarvan naar een plek in een idealistische woongroep, gevestigd in een voormalig weeshuis in Amsterdam-Oost. Want hoe kun je je beter thuis voelen op de wereld, dan door haar te willen verbeteren? In ' De Woongroep' richt Treur zich op jonge, hoogopgeleide stadsbewoners. Ego’s en losers, helden en heiligen, uitvreters en mannenverslindsters – allemaal zijn ze op eigen wijze op zoek naar iets wat groter is dan henzelf.

zoeken in:
avatar van Lalage
3,5
Dit is geen literair hoogstandje, maar wel een vermakelijk boek. Lees mijn recensie:

De woongroep – Franca Treur | Lalagè leest - lalageleest.wordpress.com

avatar van psyche
2,5
psyche (crew)
Lalage schreef:
Dit is geen literair hoogstandje, maar wel een vermakelijk boek. Lees mijn recensie:

De woongroep – Franca Treur | Lalagè leest - lalageleest.wordpress.com


Wat ik van het eerste hoofdstuk van De Woongroep vond heb ik op 16 mei al aangegeven, na het eerste gedeelte wordt de tekst gaandeweg vloeiender, zij het in eigentijdse taal geschreven. Ook bij dat taalgebruik blijf ik af en toe hangen, ik blijf twijfelen: is de roman nu bewust of onbewust zo geschreven?
Is het taalgebruik middel om hoofdpersoon Elenoor te typeren? Haar soms chaotische gedachtegangen? Of schrijft Franka Treur bij vlagen nog steeds slordig?
Als na 80 pagina's Elenoor eindelijk naar een woongroep is verhuisd, zij krijgt de kamer van oud bewoonster Katelijne toegewezen. Dat deze voormalig bewoonster dezelfde naam heeft als het hoofdpersonage uit de debuutroman Dorsvloer vol Confetti van FT zal niet toevallig zijn, de bedoeling ontgaat me echter. Regelmatig denk ik over de achtentwintig jarige Elenoor 'word eens volwassen' wat m.i. het thema van het boek is en ook de reden van Elenoors verhuizing. Nog even op de valreep puberen want wie zit er nu te wachten op huisje-boompje-beestje, op een gewoon of middelmatig leven?
Het boek heeft zeker ook pluspunten, op de een of andere manier boeien verschillende verhaallijnen toch en wil ik doorlezen. Sommige stukjes verlopen zoals Lalage aangeeft vermakelijk.
Ondertussen blijf ik denken dat het boek beter uitgewerkt had kunnen worden waarbij

liv2 schreef:
Blijkt veranderd te zijn van titel: De Woongroep. Zal dit aanpassen wanneer de nieuwe cover beschikbaar is.....


de uiteindelijke titel onaanlokkelijk blijft.
Jammer.

2,5*

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 11:31 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 11:31 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.