menu
poster

Golaja Pionerka - Michail Kononov (2001)

Alternatieve titels: Het Naakte Pioniertje, of Het Geheime Bevel van Generaal Zoekov, een Erotisch Oorlogssprookje, in Acht Vuurspuwende Hoofdstukken, met een Montere Oorlog en een Fiere Blokkade, met Zuivere Liefde en Smerige Seks, met het Gedreun van de Psychopropedeut | Oorlogsdomein Nr. 13 | Голая Пионерка

mijn stem
3,00 (1)
1 stem

Russisch
Oorlog / Erotisch

297 pagina's
Eerste druk: Limbus Press, Sint-Petersburg (Rusland)

De oorlog aan het Oostfront door Russische jongemeisjesogen bekeken. Het door een Russisch regiment op sleeptouw genomen tienermeisje Moecha bedrijft soldatenseks als haar bijdrage aan 'het collectief'. 's Nachts verlaat ze echter haar misbruikte lichaam om spiernaakt, als een Chagall-figuur of Boelgakovs 'Margarita', over de vijandelijke linies en het ingesloten Leningrad te vliegen. Op deze droomvluchten aanschouwt ze het onuitsprekelijke oorlogsleed. In Kononovs subversieve sprookjesstuk lopen droom, fantasie en krasse werkelijkheid, stalinistische propagandaslogans en citaten uit de Russische literatuur dwars door elkaar heen.

zoeken in:
avatar van eRCee
3,0
Zoals de ondertitel al belooft is Het naakte pioniertje een nogal bijzonder boek. Heldin is de 14-jarige Moecha, lid van de Pioniers (een communistische jongerenorganisatie) en verkerend aan het front rond Leningrad. Overdag in de loopgraven vechtend terwijl ze 's nachts misbruikt wordt door officieren ligt haar grootste troost in haar dromen, waarin ze fictieve operaties uitvoert voor generaal Zoekov (waarmee Georgi Zjoekov wordt aangeduid). Wat het boek voor mij bijzonder maakt is dat het in opzet zeer verwarrend en chaotisch is, op bijna alle fronten. Fantasie en werkelijkheid zijn moeilijk te onderscheiden, niks wordt uitgelegd, genres lopen door elkaar en Kononov hanteert een stijl die wisselt tussen straattaal en gecompliceerde volzinnen. Daardoor wordt er een sfeer opgeroepen die goed past bij de oorlogschaos en -gruwel. Het droombeeld (of was het juist geen droom?) van de oma die haar kleindochter doodt en opeet zal me denk ik lang bijblijven. Hier moet het boek het precies van hebben, van de sfeer. Inhoudelijk blijft het voor mij iets te vaag om er enorm van onder de indruk te raken. Maar bijzonder is het wel, dat zeker.

avatar van liv2
De titel alleen al

avatar van Donkerwoud
Die ondertitel: Het Naakte Pioniertje, of Het Geheime Bevel van Generaal Zoekov: een Erotisch Oorlogssprookje, in Acht Vuurspuwende Hoofdstukken, met een Montere Oorlog en een Fiere Blokkade, met Zuivere Liefde en Smerige Seks, met het Gedreun van de Psychopropedeut

avatar van eRCee
3,0
De volledige titel staat hier nog niet helemaal goed overigens:

Het Naakte Pioniertje, of Het geheime bevel van generaal Zoekov: een erotisch oorlogssprookje, in acht vuurspuwende hoofdstukken, met een montere oorlog en een fiere blokkade, met zuivere liefde en smerige seks, met het gedreun van de psychopropedeutische schoten van generaal Zoekov, van dichtbij en in het wilde weg, en tevens met de gefixeerde verschijning van de Heilige Maagd en de strategische nachtvluchten van een poedelnaakt pioniertje.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 01:43 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 01:43 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.