menu

Les Désorientés - Amin Maalouf (2012)

Alternatieve titel: De Ontheemden

mijn stem
3,25 (4)
4 stemmen

Frans
Psychologisch

528 pagina's
Eerste druk: Grasset, Parijs (Frankrijk)

Adam wordt midden in de nacht gebeld omdat zijn jeugdvriend, met wie hij 25 jaar eerder gebrouilleerd is geraakt, op sterven ligt. Hij vertrekt meteen en zal veel mensen uit zijn jeugd weer ontmoeten en daarmee ook antwoorden moeten vinden op vragen die hij al die tijd uit de weg is gegaan. Losjes gebaseerd op Maaloufs eigen jeugd in Libanon.

zoeken in:


avatar van eRCee
2,5
Er zitten veel inhoudelijke overpeinzingen in De ontheemden die de moeite waard zijn. Het gaat over zij die hun land ontvluchten wanneer er oorlog uitbreekt en over zij die blijven. Maalouf voert de verschillende types op: een intellectueel, een zakenman, een militant enzovoorts. Dit illustreert meteen het probleem, want het boek is erg schematisch en voelt als een verdediging van de Arabische cultuur voor een westerse lezer, gegoten in dialogen. Het moment dat mijn interesse begon te verdwijnen kwam al binnen 100 pagina's, toen de hoofdpersoon in bed belande met de vrouw die vanaf het eerste moment was aangeduid als 'de mooie Semi' en die als een wulpse weduwe schijnbaar tientallen jaren smachtend heeft gewacht op onze Parijse professor om hem, met instemming van diens vriendin, op een aantal nachten van Perzische wellust te trakteren. Je broek zakt er vanaf. Verder is de hele romanopzet niet origineel (het gezoek in het verleden, de verloren vrienden enz. enz.) en kan ook de ontknoping niet bevredigen. Overeind blijven echter de inhoudelijke bespiegelingen, die op niveau zijn en waar Maaloef waarschijnlijk ook zijn status als schrijver aan ontleent.

Overigens jammer dat de woordspeling in de originele titel niet goed te vertalen valt.

Gast
geplaatst: vandaag om 18:03 uur

geplaatst: vandaag om 18:03 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.