Ik denk dat het probleem is van dit boek is dat het eigenlijk heel toegankelijk is en veel mensen aanspreekt, maar dat sommige zaken zo complex zijn dat de lezer veel te gemakkelijk de gegeven argumenten afschrijft.
Ik denk eerder dat ze zo complex zijn dat Bosma ze te makkelijk samenvat en belangrijke context overslaat.
Maar ik geef zo toe dat het by far het boeiendste Nederlandse politieke pamflet is sinds De Puinhopen van Paars. De geschiedenis van anti-immigratiesentiment voor Janmaat vond ik ook erg leerzaam. Ik ben flink links en ben me bewust dat dat mijn mening kleurt, maar zou haast iedereen willen aanraden
Schijn-Elite ten minste te proberen. Tot Bosma weer eens komt met een zelfgeilend stukje (over Fitna) als
De film van 16 minuten wordt uiteindelijk gezien door tientallen miljoenen mensen. Het is zonder twijfel de meest bekeken film in de Nederlandse geschiedenis. Er zijn versies in tientallen talen, tot het Koreaans en Koerdisch aan toe. De invloed is enorm; er is geen Nederlands boek of artikel dat ooit een grotere impact heeft gehad. Het vormt een mijlpaal in de vrijheid van meningsuiting. Nog elke dag komen reacties binnen. Over honderd jaar zullen mensen zich Geert Wilders herinneren als iemand die de morele helderheid had de waarheid te vertellen die verteld moest worden. De omringende acteurs zijn dan allang vergeten, of worden in één adem genoemd met anderen in de geschiedenis die vrijheid de rug toekeerden toen het erop aankwam.
Wat zo ongelofelijk stom (Anne Frank? Spinoza?) is dat ik m'n exemplaar bijna in het haardvuur wil gooien. Het maakt in ieder geval iets los.

.