menu

The Secret Book of Grazia Dei Rossi - Jacqueline Park (1997)

Alternatieve titel: Het Geheime Boek van Grazia Dei Rossi

mijn stem
4,30 (5)
5 stemmen

Engels
Historisch

576 pagina's
Eerste druk: Simon and Schuster, New York (Verenigde Staten)

In het Italië van de Renaissance is Grazia de dochter van een vooraanstaande Joodse bankier, de vrouw van een Joodse arts en de minnares van een christelijke edelman. In een 'geheim boek', geschreven als een nalatenschap voor haar zoon, tekent ze haar turbulente leven op. Centraal hierin staat de keuze tussen de verleidingen van de christelijke wereld en een terugkeer tot de tradities en plichten van haar Joodse wortels.

zoeken in:
avatar van Remco
4,5
Natuurlijk moet je van een historische roman houden maar als dat het geval is vind ik dit boek een van de beste die ik tot nu toe gelezen heb. Een zeer vlot geschreven verhaal met mooie karakters.

avatar van Pythia
3,5
Tijdens het lezen van 'Mister Pip' besefte ik waarom ik 'The Secret Book of Grazia Dei Rossi' na 220 bladzijden heb teruggebracht naar de bieb: In tegenstelling tot 'Mister Pip' laat het niets aan de verbeelding over. Alle gebeurtenissen, en de gedachten daarover, worden tot in detail beschreven, waardoor ik als lezer het gevoel krijg dat al bepaald is wat ik ervan moet vinden.
Voor iemand die dat niet storend vindt is er weinig mis met dit debuut van Park maar ik kom er nu even niet doorheen.

avatar van eRCee
4,0
Jammer.

avatar van Pythia
3,5
eRCee schreef:
Jammer.

Nu voel ik me wel een beetje Sjaak-Afhaak.
Over een tijdje zal ik hem nog eens uit de bieb halen

avatar van eRCee
4,0
Dat hoeft niet hoor. Dat zou je maar het recht geven nog een negatieve recensie te schrijven.

Zelf las ik het boek toen ik nog op de middelbare school zat. Ik zou niet weten of ik het nu nog zo goed zou vinden.

avatar van Pythia
3,5
Als jij het mooi vond kan het geen slecht boek zijn en heb ik vast iets gemist

Het verbaast me wel eens hoe boeken die ik in mijn middelbareschooltijd heb gelezen na veertig jaar soms totaal andere boeken lijken te zijn geworden. Maar ja, ik zie er zelf intussen ook anders uit

avatar van Pythia
3,5
Ik weet niet of het aan het boek lag of aan mij, vermoedelijk dat laatste.
Bladzijde 200 - 500 heb ik met plezier gelezen.

Gast
geplaatst: vandaag om 16:46 uur

geplaatst: vandaag om 16:46 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.