Matig boek van Koontz dat met veel ideeën speelt, maar er slechts weinig echt lijkt uit te werken.
Het boek is opgedeeld in drie delen. Tina Evans is een aantrekkelijke vrouw wier zoontje Danny door een ongeluk om het leven is gekomen. Ze heeft haar overspelige man verlaten en besluit zich nu volledig op haar carrière te storten. Wanneer ze een vreemd bericht in de kamer van Danny vindt, beginnen nieuwe problemen voor Tina.
De eerste hoofdstukken focussen zich volledig op Tina en haar nieuwe carrière als director van een grote Las Vegas-show. Deze show wordt tot in detail omschreven en we maken de generale repetitie en première mee. Waarom? Geen idee. Er wordt verder niet meer over gesproken in het boek en deze verhaallijn wordt op een gegeven moment volledig losgelaten. Ik vermoed dat het enkel gebruikt wordt om Elliot te kunnen introduceren, maar dat had ook een stuk minder uitgebreid gekund. Het voelt overbodig en duwt het gegeven dat Tina een 'strong and independent woman' is wel heel opzichtig door onze strot.
Het tweede deel van het boek bestaat voornamelijk over Tina die allerlei boodschappen over haar zoontje te lezen krijgt. Ze weet niet van wie en probeert hier (halfslachtig) achter te komen.
Deel drie richt zich op de zoektocht van Tina en Elliot naar Danny die nog blijkt te leven.. Dit gedeelte kenmerkt zich voornamelijk door veel actiescènes en een vaag einde. Tina en Elliot zijn er ondertussen achter dat Danny nog leeft en paranormale krachten bezit waardoor hij Tina onduidelijke berichten kan sturen. Gelukkig kan Danny er ook voor zorgen dat Tina en Elliot zonder enige problemen bij hem kunnen komen in het zwaarbewaakte fort waar de regering proeven op hem loslaat. Dat klinkt alsof het er met de haren bijgetrokken wordt en dat is ook zo. Het is maar half uitgewerkt en natuurlijk worden de Russen als de echte boosdoeners aangewezen: 'want zij zijn begonnen'.
Tina en Elliot kunnen dus zonder problemen deze verstopte basis vinden (Danny leidt hen via zijn krachten), dan komen ze zonder problemen binnen (Danny gebruikt zijn krachten om de deuren te openen), niemand houdt ze tegen (Danny zorgt ervoor dat de pistolen niet werken). Uiteindelijk vinden ze Danny, tillen hem op, nemen hem mee naar buiten: einde boek. Behoorlijke anti-climax dus die veel te gemakkelijk is.
Weinig originaliteit, matige karakters en te veel randzaken. Een zeer mager zesje.