glimmerman270
Ik weet ze wel uit ze zoeken: de verhalen. Mijn vorige boek was ook al zo dramatisch en rauw, en dat was bij dit verhaal niet anders. En dus opnieuw: hoeveel tegenslag kan een mens hebben?..
Het begon al bij haar opvoeding, waarbij ze misbruikt werd door haar vader. In haar jonge leventje, heeft ze nooit kind kunnen zijn. Er was altijd de angst voor haar vader alsmede de woede jegens deze man. Ze kon niet goed functioneren in de maatschappij, gezien de vreselijke omstandigheden. Geen vriendjes op school ( als ze al naar school ging), stemmingswisselingen, woedeaanvallen, angsten..etc etc. Uiteraard een gevolg van wat haar vader haar heeft aangedaan. Later, vooral wanneer ze ging puberen merkte ze ook dat ze weinig zelfvertrouwen had, en erg onzeker was. Uiteraard, met een opvoeding waarbij je als 'beest' werd behandeld- waarbij haar moeder niet echt ingreep- kun je immers geen zelfvertrouwen opbouwen. Met relaties die ze kreeg kwam dat vooral naar voren, namelijk: het flirten met jongens terwijl ze een relatie had. Is dit vreemd? Nee, mijns inziens niet, aangezien ze er pas op deze wijze achterkwam dat ze een leuk meisje was om te zien, omdat haar ouders- en met name haar vader- dat nooit hebben gezegd, of laten voelen aan haar. De relaties liepen stuk, en in het leven in het dorpje waar ze woonde/opgroeide kleefde teveel nare herinneringen, en zodoende wilde ze weg uit deze omgeving: tijd voor verandering.
Dat ze reageerde op zo'n mysterieuze advertentie vond ik niet al te slim- beter gezegd: DOM!. Het was simpelweg te mooi om waar te zijn. Waar zijn die alarmbellen?.
Vervolgens worden we als lezer meegezogen in de absurde wereld met de naam: de Wallen. Ikzelf heb er wel eens gelopen samen met wat vrienden. Ik zou rond de 18/19 geweest zijn, en we moesten er altijd om lachen. Ik schaam me kapot dat ik daar ooit gelopen heb. Op die leeftijd denk je daar niet over na. Althans, ik helaas niet
De Wallen heeft het allemaal: criminaliteit, slavenhandel, drugshandel, martelingen, moorden..etc etc. En toch bestaat de Wallen nog steeds. Sterker nog: we zijn er 'trots' op als Nederlanders. Althans, vele blijkbaar wel, aangezien er bijvoorbeeld foldertjes worden gemaakt over de Wallen, boekjes, excursies, en jawel: een heus standbeeld ( daarop staat: respect sexworkers all over the world)
Nee, ik heb medelijden met prostituees, en geen respect, aangezien er zeer veel meisjes tegen hun wil in deze industrie zitten. Amsterdam is de Wallen maar aan het propageren.
Dat je vervolgens leest dat vele politieagenten ook corrupt zijn, en op de loonlijst van de pooiers staan, is gewoon ridicuul. Is dit allemaal in Nederland? Waarom bestaan de Wallen nog? De goede agenten die de criminaliteit bestrijden, hebben geen kans: dweilen met de kraan open. De wallen werken als een magneet voor criminelen, en alleen bij het opheffen krijg je resultaat. Maar op de een of andere manier schijnt dat moeilijk te zijn?. De staat verdient liever aan al het toerisme wat er op die 'vleesmarkt' afkomt, dan dat we opkomen voor de rechten van deze vrouwen.
En dit allemaal op zo'n 30km vanwaar ik woon. Ongelooflijk, wat een gruwelijkheden daar plaatsvinden. Koppen die eraf worden gehakt, vrouwen die volgespoten worden, vrouwen die te weinig verdienen worden overhoop geknald in een loods, om dit vervolgens op te nemen, aangezien daar weer markt voor is: snuff movies. Nooit van gehoord, maar het schijnt sommige mannen op te winden wanneer er een vrouw voor haar kop wordt geschoten. Ik walg van de pooiers, ik walg van de sextoeristen, ik walg van de corruptie, en als laatste: ik walg van Nederland. ( we hebben ook een politieke partij gehad voor pedofilie, toch?)
Overigens nog even over Sally- de vrouw die haar (Sarah) erin liet tuimelen door zich voor te doen als de vrouw die op een kinderdagverblijf werkte. Gevalletje: Hybristofilie, lijkt mij. Ik begreep niet zozeer dat Sarah toch een zwak voor haar bleef houden, na alles wat ze haar had aangedaan. Dat is haar eigen keuze, uiteraard!