menu

Darkly Dreaming Dexter - Jeff Lindsay (2004)

Alternatieve titels: De Linkerhand van God | Dexters Duistere Dromen | Dexter #1

mijn stem
3,90 (24)
24 stemmen

Engels
Thriller / Psychologisch

288 pagina's
Eerste druk: Greenburger, New York (Verenigde Staten)

De knappe en charmante Dexter Morgan is een wolf in schaapskleren. Naar buiten is hij een forensisch expert bij de politie van Miami. Zijn grote passie is echter het opsporen en vermoorden van echt slechte mensen. Alles gaat goed totdat er een serie-moordenaar ten tonele verschijnt die het werk van Dexter kopieert.

zoeken in:
3,5
Echt een fantastisch boek, hij leest lekker door en is vaak spannend. De serie is ook heel goed maar het boek is beter!

avatar van marzuq
Spreekt me ook wel erg aan, maar dit boek lijkt niet eenvoudig te verkrijgen te zijn.

avatar van PeterW
4,0
PeterW (crew)
marzuq schreef:
Spreekt me ook wel erg aan, maar dit boek lijkt niet eenvoudig te verkrijgen te zijn.

Op eBay staan ze allemaal, en ook bol.com en Proxis verkopen ze gewoon.

4,0
Ik heb het boek net binnen... (wel 2e hands).

Ben nu seizoen 3 van de TV serie aan het kijken....
En ben ook benieuwd naar dit boek.

avatar van PeterW
4,0
PeterW (crew)
krang schreef:
Ik heb het boek net binnen... (wel 2e hands).

Ben nu seizoen 3 van de TV serie aan het kijken....
En ben ook benieuwd naar dit boek.

De serie heb ik nooit gezien, wel nieuwsgierig naar. Het boek is best aardig.

avatar van Grovonion2
De serie is alvast zeer goed, Dexter wordt fantastisch vertolkt door Michael C. Hall. Ben benieuwd hoe zeer de serie op de boeken-reeks lijkt.

4,0
Grovonion2 schreef:
De serie is alvast zeer goed, Dexter wordt fantastisch vertolkt door Michael C. Hall. Ben benieuwd hoe zeer de serie op de boeken-reeks lijkt.


Er is maar één boek verschenen en in september (2009) gaat seizoen 4 van Dexter in premiere bij HBO.
Seizoen 1 van de TV serie is volledig gericht op het boek. Seizoen 2 en 3 (en ook 4 neem ik aan) zijn losse verhalen die voor de TV geschreven zijn. En dus niet in boekvorm verschenen.

Voor de liefhebebrs:
Ik zag net dat het boek opnieuw verschijnt bij Luiting in oktober:

Luitingh - Dexters Duistere Dromen - Jeff Lindsay - uitgeverijluitingh.nl

avatar van PeterW
4,0
PeterW (crew)
Er zijn al vier boeken verschenen, en in 2011 verschijnt deel 5; echter is alleen het eerste deel in het Nederlands vertaald.

avatar van DecodePM
Is seizoen 1 (van de serei) gelijk aan dit boek, (boek 1) ?

En is het makkelijk te volgen?

avatar van PeterW
4,0
PeterW (crew)
DecodePM schreef:
Is seizoen 1 (van de serei) gelijk aan dit boek, (boek 1) ?

En is het makkelijk te volgen?

Ja en nee. Het eerste boek zit verwerkt in de eerste tv-serie, maar daar zijn veel meer verhaallijnen bij verzonnen. Ja kunt van alleen dat eerste boek geen twaalfdelige serie maken, dus wordt er e.e.a. bij verzonnen. De eerste delen volgen het boek redelijk, maar dan gaat het verder alle kanten uit, tot het aan het eind weer elkaar komt, maar ook dan wordt het oorpronkelijke verhaal een beetje verminkt.
Het is makkelijk te volgen.

avatar van Dexter
Om de een of andere reden ben ik best wel benieuwd naar deze serie

avatar van DecodePM
PeterW schreef:
(quote)

Ja en nee. ...


Oke bedankt!

avatar van LDeVries
Ken alleen de tv-serie die vind ik erg goed, ben ook wel benieuwd naar de boeken, misschien dat ik er nog eens aan begin.

avatar van John Frusciante
3,5
Na de gehele tv-serie reeks gezien te hebben, met een geweldige rol van Michael C. Hall, die na zijn uitmuntende optreden in ‘Six Feet Under’ weer fantastisch speelt. Ben ik ook maar eens aan een Dexter boek begonnen. En het is mij niet tegen gevallen.

De Dexter in het boek is misschien nog wel meer vervreemd van menselijke emoties dan die uit de tv-serie, en dat zorgt voor veel komische momenten. Vooral het personage van Vince Masuoka is geweldig. Het verhaal is spannend en de moorden zijn fascinerend. Het einde had wel wat meer uitgewerkt mogen worden want er blijven best veel vragen bij mij hangen.

Ik kijk uit naar het volgende boek. Weet iemand trouwens of het tweede boek is gebruikt voor het tweede seizoen van de tv-serie?

avatar van PeterW
4,0
PeterW (crew)
John Frusciante schreef:

Ik kijk uit naar het volgende boek. Weet iemand trouwens of het tweede boek is gebruikt voor het tweede seizoen van de tv-serie?


Gedeeltelijk. Er worden elementen uit het boek gebruikt, zoals bv de relatie met Doakes, maar over het algemeen genomen volgen serie en boek ieder hun eigen weg.

vermeerf
Ik vond het boek leuk maar moet eerlijk zeggen dat ik de serie leuker vind. Misschien omdat ik die eerst gezien heb, dat zou kunnen. Dit boek heeft inderdaad gedient als verhaallijn voor het eerste seizoen. Ik vond het verhaal voor tv alleen veel beter uitgewerkt dan in het boek, het eindigt voor mij bevredigender dan in het boek.

avatar van PeterW
4,0
PeterW (crew)
vermeerf schreef:
Ik vond het boek leuk maar moet eerlijk zeggen dat ik de serie leuker vind. Misschien omdat ik die eerst gezien heb, dat zou kunnen. Dit boek heeft inderdaad gedient als verhaallijn voor het eerste seizoen. Ik vond het verhaal voor tv alleen veel beter uitgewerkt dan in het boek, het eindigt voor mij bevredigender dan in het boek.

Dat misschien wel, maar ik vind het karakter in het boek leuker. Op tv is ie constant met het feit of ie gesnapt gaat worden of niet; en in het boek heeft ie daar schijt aan.

avatar van Ravenwood
4,0
Ik had de complete serie (5 seizoenen) al 2x helemaal gezien voordat ik aan dit boek begon.
Wat ik hiermee wil zeggen is, dat ik alle personages uit de serie gewend ben, en ik werd daarom ook erg verrast hoe de personages in het boek op sommige punten eigenlijk verschillen van de personages uit de serie. Dit gelukkig in een positieve zin, want ik vond vrijwel elk personage een stuk leuker in het boek Zoals Deborah die écht niet weet hoe ze bij Moordzaken moet komen, of LaGuerta die eigenlijk helemaal niet zo'n goeie rechercheur blijkt te zijn.
En vooral: Dexter. geen spoiler hiervoor, want het is geen spoiler om te zeggen dat Dexter in dit boek een heel stuk gruwelijker is dan in de serie, daar schrok ik wel van. En alweer, in positieve zin, want dit maakt het verhaal echt een stuk realistischer, geen emoties of berouw met alles wat hij doet, dat is voor mij de echte Dexter.

En dan nu even over het verhaal. Het verhaal vond ik wat magertjes, en ik kan het bijna niet onder woorden brengen waarom ik dat vind. Een seriemoordenaar die ineens Dexter begint 'uit te dagen'.
De gedachtes van Dexter over dat hij denkt dat hij zelf de moorden in zijn slaap heeft gedaan vond ik ook een matige -excuses- mindfuck. Misschien was het zo bedoeld, misschien niet, dat weet ik niet, en daar ga ik ook een niet al te groot punt van maken.

Al met al kwam alles bij elkaar aan het einde, en werd ook alles duidelijk, en dit einde vond ik een stuk spannender als in de serie, vooral hoe het abrupt aan zn einde kwam en ik werd echt weg geblazen door dat epiloog. Dat had ik dus echt helemaal niet verwacht, en dat vind ik heel knap, aangezien ik vaak eindes makkelijk kan voorspellen.

Conclusie:
Het verhaal met als enige magere punt, en de -wat ik vond- soms irritante schrijfstijl van Lindsay, vond ik het voor de rest een heel sterk boek. Erg leuke personages, de gruwelijke hoofdpersonage en de leuke, droge humor die het boek bevat. Dit alles is voor mij goed genoeg voor 4 sterren!

Binnenkort deel 2 maar even kopen, want ik ben nog niet klaar met onze Dexter

avatar van Suleika1
4,5
Geweldig! Knap hoe iemand zo lekker luguber met humor kan schrijven! De schrijver maakte me vaak echt aan het lachen en dat terwijl hij eigenlijk de meest gruwelijke dingen beschrijft. Heerlijk, die zwarte humor!

avatar van Slainte_Mhath
4,0
Ik heb onlangs via Netflix de serie Dexter voor de tweede keer gezien.
Het is misschien niet logisch dat ik al snel aan de boeken begin, nu het verhaal nog vers in mijn geheugen is, maar ik had er gewoon zin in.
Daarnaast was ik ook wel benieuwd naar de boeken, die toch vaak beter zijn.
Het kon zijn dat de serie los gebaseerd is op de boeken of dat het erg overeen komt. In beide gevallen had ik er vrede mee.
In grote lijnen komt het overeen. De gedachten van personen komen in boeken altijd veel beter naar voren, maar in de serie spreekt Dexter zijn gedachten altijd uit.

Het idee Dexter zit goed in elkaar. Het is ook goed te begrijpen dat hier binnen enkele jaren al een serie van werd gerealiseerd.
Tijdens het lezen realiseerde ik me dat de casting echt goed is geweest. Ik kon het vergelijken met de karakters zoals ze aanvankelijk op papier zijn.

avatar van PeterW
4,0
PeterW (crew)
Slainte_Mhath schreef:
Ik kon het vergelijken met de karakters zoals ze aanvankelijk op papier zijn.


Dat heb ik dus totaal niet.

Gast
geplaatst: vandaag om 05:55 uur

geplaatst: vandaag om 05:55 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.