menu
poster

Lightning - Dean Koontz (1989)

Alternatieve titel: Weerlicht

mijn stem
3,76 (17)
17 stemmen

Engels
Thriller / Griezel

307 pagina's
Eerste druk: G.P. Putnam's Sons, New York (Verenigde Staten)

Een ding weet Laura Shane zeker, iedere keer als het bliksemt, dreigt er onheil. En iedere keer wordt ze gered door een mysterieuze vreemdeling. Met het verstrijken der jaren verdwijnt de herinnering aan haar nare jeugdervaringen naar de achtergrond: Laura groeit op tot een gelukkige vrouw en wordt een succesvolle schrijfster.Helaas is haar geluk niet van permanente duur. Opeens is de bliksem er weer en het onheil grijpt om zich heen, dreigender dan ooit.Laura vlucht samen met haar zoontje. Ze neemt zich voor eens voor altijd af te rekenen met het kwaad en maakt zich klaar voor een laatste confrontatie. Ze rekent daarbij op de steun van haar beschermengel...of is hij de duivel in eigen persoon?

zoeken in:
avatar
3,5
Een degelijk verhaal over tijdreizen en de paradoxen die zich hierbij voordoen. Typisch koontz, het verhaal is een aaneenschakeling van spannende scènes. Toch blijf je met een gevoel achter dat het net iets meer mocht zijn...

avatar van Slainte_Mhath
1,0
Als in een boek van Koontz een man en een vrouw elkaar ontmoeten, loopt het altijd uit op een romance.

Ook de 'bad guys' zijn vaak maar simpele karakters die weinig diepgang hebben, en "meedogenloze killers" zijn.

Dat in combinatie met veel clichés en zoete verhoudingen moet meer sympathie voor de hoofdpersonen opwekken. Ook hier doet Koontz het weer. Dat vind ik behoorlijk afdoen aan het verhaal.

De sfeer is er wel, maar ook dit boek heeft een bepaald thema wat Koontz eerder heeft gedaan. Zie bijvoorbeeld 'Het Koude Vuur' .

Ik vind Koontz een goede schrijver, maar het mag van mij wel wat grimmiger en minder voorspelbaar.

avatar
PeterW
Ik vind Koontz altijd wel veilig lezen. Er mag inderdaad wat meer variatie in, maar je komt zelden voor onaangename verrassingen te staan; behalve Motel van de Angst dan.

avatar van Donkerwoud
3,0
Vermakelijke pulp, met een grappige twist over de paradox van tijdreizen

avatar van Insignificance
3,5
Ja natuurlijk, af en toe schoten Terminator en Back to the Future te binnen. Hoe kan het ook anders. Tijdreizen en haar paradoxen; om hoofdpijn van te krijgen als je het laat malen. Ik heb het maar zoveel mogelijk voor zoete koek proberen te slikken en me laten meevoeren op de golven van het verhaal. Geen spijt van gehad.

Zeker niet vanaf het moment dat Stefan vertelt waar hij vandaan komt. Ik kon een vette grijns niet onderdrukken. Ook goed; iemand als dr. Brenkshaw. Koontz creëert geen grote karakters, zeker niet, ze vervullen hun rol en dat is dat, maar dit is wel een fijne vent. Je verwacht de gebruikelijke hindernis, maar niet deze kerel. Leuk, die luchthartige houding van 'em. En zo is er wel meer dat goed viel bij mij. Kleine Chris bijvoorbeeld. Kleine held. En het heeft zowaar enkele succesvolle pogingen tot humor. Ik kon in ieder geval wel lachen om bepaalde tijdreizigers die voor engelen worden aangezien. Of een van die tijdreizigers die ongemakkelijk wordt van de wilde tachtiger jaren meiden zonder beha's. Ze laten ze gewoon zwaaien!

De reden waarom Stefan besloten heeft om Laura's beschermengel te worden, slaat dan weer nergens op. Volkomen belachelijk ook in het licht van wat er gaande is. De sci-fi nonsens is gelukkig vermakelijk genoeg om daar niet al te moeilijk over te doen en daarbij heeft het zat vaart, actie én.. Uzi's. Veel uzi's. Ik wil ook een uzi.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 08:34 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 08:34 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.