menu
poster

Den Vedervärdige Mannen från Säffle - Maj Sjöwall en Per Wahlöö (1971)

Alternatieve titels: De Verschrikkelijke Man uit Säffle | Roman om ett Brott 7

mijn stem
4,08 (30)
30 stemmen

Zweeds
Thriller

195 pagina's
Eerste druk: Norstedt, Stockholm (Zweden)

Politie-inspecteur Nyman wordt gruwelijk vermoord in het ziekenhuis waar hij ligt. Martin Beck, chef van de rijksmoordbrigade, onderzoekt de moord en ontdekt dat Nyman bekend stond als 'de verschrikkelijke man uit Säffle' vanwege zijn sadistische inslag. Deze moord (en die op twee politie-agenten die later volgen) blijkt gepleegd door Ake Eriksson - een verbitterde, ontslagen politieman - die vindt dat Nyman en collega's zijn leven verwoest hebben.

zoeken in:
avatar van Thomas83
5,0
Absoluut een van mijn favorieten uit de serie. Het boek is erg spannend en meeslepend, en vooral de climax, waar goed naartoe wordt gebouwd, is echt geweldig, die shoot-out.
Vooral in dat deel worden veel gebouwen en straten in Stockholm beschreven, en ik heb daarvoor een hoop afgegoogled.
Voor mij een van de beste en spannendste eindes ooit in een boek.
De chaos die wordt beschreven en de spanning die daarbij komt kijken, hoe tegenpolen en niet al te beste vrienden Gunvald Larsson en Lennart Kollberg samen moeten werken, allemaal heerlijk.
Zoals alle boeken in de serie is ook deze vaak erg grappig, en op een vrij scherpe manier maatschappijkritisch. Vaak wel karikaturaal, maar dat maakt het alleen maar leuker.

avatar van Insignificance
4,5
En dan kom je er tijdens het lezen achter dat je deze al eens ge... Zien hebt. Het kwam me allemaal wel heel erg bekend bekend voor. De man op het dak en zo. Ene Bo Widerberg maakte er in 1976 een film van, The Man on the Roof, en dat is een verdomd goeie. Met een wervelende helicopter scene. Must-see voor de fans van het genre, zonder meer. Must-read ook. Een deel waarin alles, of in ieder geval veel, bij elkaar komt.

Personages, grappen, handelswijze, enz. De sociale kritiek ook trouwens. Subtiel als een sloophamer, maar het kreeg de pret niet gedrukt. Dit zal mijn favoriete deel zijn. Ook omdat het, richting en tijdens de finale, een serieuze dot actie toevoegt, die ik, vanwege die film, zo weer voor me zie. En het begint met een moordenaar die een bajonet hanteert. Bloederig zootje. Ik bedoel maar. Becks zevende is genieten geblazen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:26 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:26 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.