menu
poster

Denken in het Donker met: Nicolas Philibert - Ellen Vermeulen, Ellen Gillard, Gerard-Jan Claes, Jens De Vleminck en Wouter Hessels (2026)

Alternatieve titel: Denken in het Donker Met #11

mijn stem
geen stemmen

Nederlands
Ideeƫnliteratuur / Kunst en Cultuur

120 pagina's
Eerste druk: ISVW, Leusden (Nederland)

Voordat Nicolas Philibert (1951) eind jaren zeventig debuteerde als filmmaker, studeerde hij filosofie. In zijn documentaires 'La Ville Louvre' (1990), 'La Moindre des Choses' (1997), 'Être et Avoir' (2002) en 'Sur l’Adamant' (2023) gaat Philibert niet uit van een ‘weten’ en een voorafbepaalde dramaturgie. Zich goed bewust van de kracht en macht van de camera zoekt hij vanuit een open, filmisch kader naar menselijke ontmoetingen. In de gedeelde wereld van school, museum en psychiatrie maakt Philibert geen films over mensen, maar met mensen. Door tijd en ruimte met hen te nemen leiden toevalligheden tot de creatie van complexe, fragiele parels van films.

  • vanaf 30 oktober te koop
zoeken in:
avatar van Sol1
Sol1 (moderator)
‘Als een film al je vragen al beantwoordt, denk je zelf niet meer na.’
Nicolas Philibert

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:12 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:12 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.