menu

De Bermudadriehoek van Talent: Hoe Knappe Koppen Verdwijnen in Betekenisloze Banen - Simon van Teutem (2025)

mijn stem
2,50 (1)
1 stem

Nederlands
Journalistiek / Waargebeurd

240 pagina's
Eerste druk: De Correspondent, Amsterdam (Nederland)

Hoe raken idealistische jongeren verstrikt in de wereld van het grootkapitaal? Simon van Teutem, voormalig stagiair bij Morgan Stanley, reconstrueert hoe ambitieuze studenten tot hun eigen verbazing in de zakelijke advocatuur, consultancy en het bankwezen belanden. Met onthullende gesprekken met meer dan 200 bankiers, advocaten en consultants biedt hij een openhartig inkijkje in de wereld van het grote geld—én roept hij op om talent anders te benutten.

zoeken in:
avatar van mjk87
2,5
geplaatst:
Best een prettig opgeschreven boekje maar hetgeen wat Van Teutem vertelt is weinig vernieuwend allemaal. En het ziet vooral op een heel select groepje mensen dat terecht komt bij grote bekende kantoren in de dienstensector. Daar valt wel wat over te zeggen en te vertalen naar mensen in andere kantoorfuncties maar anderzijds: is dat wel zo? Is het zo dat deze slimme hardwerkende jongeren (want dat zij) ook ergens anders hadden gepast of zijn ze juist gemaakt voor zulke banen en komt men terecht waar men voorbestemd is te komen? Dat klinkt wat filosofisch maar zelfs een praktische uitleg komt er niet echt.

Van Teutem vertelt vrij helder hoe je aan stages komt en vooral hard moet werken om terecht te komen bij zulke kantoren maar dit is al vaker verteld. En wat verklaringen die hij zoekt zijn niet heel bijzonder en ook niet diepgravend - ik lees liever wat van een Luyendijk met antropologie als achtergrond.

Aan het eind komt Van Teutem met wat oplossingen, maar die zoekt ze vooral in de mens zelf. En hij concludeert platgeslagen dat men zelf wat anders naar de wereld moet kijken. Ja, als het zo eenvoudig was dan was dat al gebeurd. En dat zegt alles wel over de diepgang van het werk. Ken je weinig van dit onderwerp dan zal dit als goed leesbaar werk nog best enig nut hebben. 2,5*.

Gast
geplaatst: vandaag om 20:33 uur

geplaatst: vandaag om 20:33 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.