menu
poster

Triste Tigre - Neige Sinno (2023)

Alternatieve titel: Trieste Tijger

mijn stem
4,00 (2)
2 stemmen

Frans
Autobiografische Roman

283 pagina's
Eerste druk: P.O.L., Parijs (Frankrijk)

In haar autobiografische roman ‘Triste tigre’ beschrijft de Franse schrijfster Neige Sinno haar jarenlange verkrachting - tussen haar zevende en veertiende - door haar 24-jarige stiefvader. In 2000 dient zij uiteindelijk een aanklacht in en wordt hij, na bekentenis, veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar. Omwille van zijn voorbeeldig gedrag in de gevangenis zal hij na vijf jaar worden vrijgelaten. In een subhoofdstuk ‘Redenen waarom ik dit boek niet zou willen schrijven’ verklaart ze dat ze eerder wil erkend worden omwille van haar schrijftalent, haar esthetisch verantwoorde tekst en niet omwille van hetgeen haar is overkomen. Elk aspect van incest wordt besproken, inclusief de vraag in hoeverre opsluiting wel de juiste bestraffing is, de gevolgen van incest op de familiale relaties, alsook de traumatische repercussie op het leven van de minderjarige. De auteur verwijst naar andere auteurs, van Nabokov met Lolita, over Christine Angot naar Margaux Fragoso. Een serene literaire dissectie van een misdrijf, gebracht op de juiste toon en invalshoek.

zoeken in:
avatar van mjk87
4,0
Erg boeiend en intrigerend. Sinno is net te afstandelijk om een en ander echt invoelbaar te maken, alsof het voor haarzelf nog steeds te moeilijk is en ze nog immer op een afstand blijft van die gebeurtenissen en van dat kind dat ze was. Maar inhoudelijk wel sterk. En zonder echt tot antwoorden te komen wel vol boeiende vragen die ze probeert te beantwoorden waarbij er ook gretig uit de literatuur wordt geciteerd en waarin de waarheid ook wordt gezocht. Dit boek werkt op allerlei vlakken maar getuigt vooral van sterk psychologisch inzicht en zit vol rake gedachten en constateringen. Over verkrachtingen, over hoe ze zelf later seks beleefde (goed voorbeeld dat ze geeft is het slikken van zaad wat tot haar 30e het enige was dat ze kende (bij fellatio), pas later besefte ze dat ze kon spugen, en meer van dat soort inzichten), over de rol van haar moeder, over het nieuwe leven van de vader etc. 4,0*.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 16:59 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 16:59 uur

Let op: In verband met copyright is het op BoekMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.