Walgvogel, De - Jan Wolkers (1974)

 

 
Walgvogel, De (1974)
20 stemmen | gemiddelde 4,07
mijn stem:
Bookmark and Share
Nederlands
Oorlog

415 pagina's
Eerste druk: Meulenhoff, Amsterdam (Nederland)

Jan Wolkers schrijft over een zwarte bladzijde uit de vaderlandse geschiedenis: de politionele acties in Indonesië (Nederlands Indië) in de jaren vijftig. Het eerste gedeelte van het verhaal speelt zich af in Nederland, grotendeels tijdens de Tweede Wereldoorlog, terwijl het tweede deel in het Nederlands-Indië van na deze oorlog speelt. De hoofdpersoon zet zich in dit tweede af tegen zijn ouders en geeft zich na een verbroken relatie met Lien op als vrijwilliger voor Indië. In de overzeese gebieden leert hij de dood en oorlog van dichtbij kennen én ontmoet hij zijn jeugdliefde Lien weer.


 

 

gebruiker
bericht

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 31 oktober 2007, 14:19 uur
Meeslepend boek. Jaren terug gelezen.
Opvallend vind ik het eerste hoofdstuk, dat hakt er gelijk in en zet de toon van het boek. Een van Wolkers meest onderschatte boeken.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 november 2007, 10:46 uur
heb het boek sinds mid jaren zeventig verschillnede malen gelezen.
wat een passie, wat een humor.een van de beste Nederlandstalige boeken

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 oktober 2008, 14:07 uur
Ongelofelijk mooi en grappig boek, heb hem zelfs 2 x in een jaar gelezen.
Aub lieve mensen ga dit meesterwerk lezen en als je het niet mooi vind krijg je van mij een euro.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 oktober 2008, 15:29 uur
Kom maar op met die euro!

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 oktober 2008, 16:47 uur
Ik geloof je niet.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 oktober 2008, 17:38 uur
Ech wel.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 oktober 2008, 17:47 uur
Verdomme hoe kom ik hier nou weer onderuit.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 oktober 2008, 17:50 uur
Ja, bezint eer ge begint. :-)

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 oktober 2008, 18:11 uur
Laat 'm maar bewijzen dat-i het een slecht boek vond door zijn stem uit te brengen. Maak je geen zorgen, joh, hij leest bijna alleen maar spannende verhaaltjes ;)

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 oktober 2008, 10:34 uur
okee Peterw, laten we afspreken op centraal station Amsterdam, ik draag een hoed en een anjer in 't knoopsgat, tevens zal ik een opgerolde krant (Metro) onder mijn linker arm dragen.
Ik wil geen oogcontact maar ik zal de euro naar eer en geweten aan je overdragen, heb vanacht slecht geslapen want ik heb een hekel aan schulden, hoe eerder dit achter de rug is hoe beter.
En oja, kom alleen.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 oktober 2008, 11:03 uur
_O^

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 oktober 2008, 11:15 uur
mayhemblik schreef:
okee Peterw, laten we afspreken op centraal station Amsterdam, ik draag een hoed en een anjer in 't knoopsgat, tevens zal ik een opgerolde krant (Metro) onder mijn linker arm dragen.
Ik wil geen oogcontact maar ik zal de euro naar eer en geweten aan je overdragen, heb vanacht slecht geslapen want ik heb een hekel aan schulden, hoe eerder dit achter de rug is hoe beter.
En oja, kom alleen.


Nu wordt de remedie problematischer dan de ziekte. Weet je wat? Doneer 'm maar aan een goed doel, welk laat ik in het midden. O-)

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 juli 2010, 21:23 uur
Het eerste hoofdstuk van het boek `Koloniale Waren` hakt er gelijk in. Wat een geniaal taalgebruik en wat een prachtige zinnen in maar een paar bladzijden. Briljant boek, beste werk van Wolkers.

 





niet ingelogd

8.260 gebruikers | 23.588 boeken | 8.456 auteurs | 82.694 berichten | 108.533 stemmen