Alternatieve titel: Kalm Aan Mr. Bond

17 stemmen | gemiddelde 3,64
Engels
Spionage
272 pagina's
Eerste druk: Glidrose Productions, Londen (Verenigd Koninkrijk)
Nadat Bond door M verplicht wordt om naar een gezondheidsinstelling te gaan om van zijn rookverslaving af te geraken, raakt James Bond, de Britse spion, terug in Londen. Daar krijgt MI6 een boodschap van de gevaarlijkste misdaadorganisatie SPECTRE die beweren dat ze een militair vliegtuig hebben gekaapt waarin 2 kernkoppen zaten. Tenzij men geen grote som geld betaalt, zal SPECTRE de kernkoppen gebruiken voor een Derde Wereldoorlog.
4,0
[permalink] geplaatst op 19 december 2006, 14:34 uurBelangrijk boek in de Flemingserie, want het eerste deel vd Spectre/Blofeld trilogie, waarin Bond voor het eerst van zijn toekomstige aartsvijand te horen krijgt.
Goed geschreven, je krijgt een mooie indruk hoe de meedogenloze Spectre organisatie in elkaar steekt, met Blofeld aan de top en Largo als zijn nr 2 en geen genade voor veraders en mislukkelingen.
Ook is dit boek een goed voorbeeld van hoe Fleming tot in details beschrijvingen geeft van menu's, de omgeving etc.
Eigenlijk onbegrijpelijk dat deze in de flop 100 blijkt te staan. Hebben uberhaubt al deze mensen die hier op stemden dit boek wel gelezen, vind het zelf toch wel een vd beteren van Fleming (OHMSS, FRWL en Dr No zijn natuurlijk nog wel iets beter). Er zijn slechtere boeken denkbaar.
vier sterren.
4,0
[permalink] geplaatst op 13 september 2009, 20:02 uurThunderball, het eerste boek der Blofeldtriologie. Ik vind het een zeer geslaagd Flemingboek, al blijft On Her Majesty's Secret Service de beste Bondnovel. Prachtige geschreven details, redelijk sterk plot en een aangename sterke schurk.
Van de Bondgirl in het boek was ik niet bijster onder de indruk, maar dat is een kwestie van smaak. Ook vond ik het boek op sommige delen een beetje zwak, waardoor ik een aantal keer mijn concentratie enigzins verloor.
Toch vind ik dit boek evengoed als YOLT en zeker beter dan de gelijknamige film.
Thunderball krijgt een dikke 4,0
[permalink] geplaatst op 14 september 2011, 19:07 uurWie verzint die Nederlandse titels toch?
4,0
[permalink] geplaatst op 22 november 2011, 16:29 uurDr Channard schreef:
Wie verzint die Nederlandse titels toch?
Ik denk iemand bij Bruna, ze werden hier door uitgeverij Bruna als Zwarte Beertjes pockets uitgebracht.
From Russia with love heette trouwens in de eerste Nederlandse versie De moordkuil van het hart, hoewel wel erg vrije bewerking van het origineel, vind ik dat wel een hele mooie titel.
[permalink] geplaatst op 23 november 2011, 15:17 uurthunderball schreef:Dr Channard schreef:
(quote)
Ik denk iemand bij Bruna, ze werden hier door uitgeverij Bruna als Zwarte Beertjes pockets uitgebracht.
From Russia with love heette trouwens in de eerste Nederlandse versie De moordkuil van het hart, hoewel wel erg vrije bewerking van het origineel, vind ik dat wel een hele mooie titel.
Vind ik ook een mooie titel maar Kalm aan Mr. Bond lijkt eerder op die boekjes van het eerste leerjaar. Zie je het al voor je; Bond is op wandel, Pas op Mr. Bond.
